NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Тонът на времето С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев
4625
Тонът на времето

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух. Това каза д-р Вихрен Митев от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“ по време на откриването на фотоизложбата „Гласове на природата“ днес. Експозицията бе представена в столичната градина „Кристал“ и показва истории на най-засегнатите територии от климатичните промени. По думите на д-р Вихрен Митев, изложбата „Гласовете на природата“ е озаглавена по този начин, защото тя „говори през хора, които са силно уязвими от промените в природата“

| 19 Август 2024, 20:02 ч.
С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза  Вихрен Митев
С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев
Снимка © Владимир Шоков / БТА

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух.

Българско-украинската продукция „Краят на реката“, която е единствената родна лента в конкурсната програма на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост“, е един много изстрадан филм.

Това сподели след премиерата на заглавието режисьорът Васил Барков. Това е неговият пълнометражен дебют, след заснемането на няколко документални и късометражни филма. Завършил е НАТФИЗ „Кр. Сарафов“ при Владислав Икономов.

Вилково, където се развива действието във филма, е близо до родното село на режисьора. Историята е базирана на действителни събития и разказва за българин, който отива в Украйна и намира мечтания живот.

От малък съм впечатлен от този край и неговите жители, които са руснаци, прогонени от царския режим. Те се наричат липовани и имат специфична култура, разказа Барков.

Преди години той участва в заснемането на доку

„Мистерията на българските гласове“ записва песен с мултиинструменталиста Джейкъб Колиър в София, веднага след общия им концерт в зала 1 на НДК, съобщават организаторите.

Шесткратният носител на „Грами“ идва за концерт със световноизвестния български хор на 11 юли. На сцената ще бъдат още маестро Георги Андреев и Quarto Quartet. 

Авторската композиция на Колиър – All around you, ще бъде включена в предстоящата delux версия на новия му албум, а българската публика ще я чуе за първи път в съвместно изпълнение по време на концерта. 

29-годишният мултиинструменталист, композитор и продуцент, чийто покровител и ментор е Куинси Джоунс, а сред музикантите, с които работи и са негови фенове, са световни звезди като Хърби Хенкон, Coldplay и Ханс Цимер.

Международният филмов фестивал „Любовта е лудост“ тази година е изключително силен с това, че ни представя много различни автори. Това издание е още по-добро от миналогодишното, каза режисьорът Момчил Карамитев, който е председател на журито на форума.

Заедно с него филмите от конкурса оценяват турският режисьор и продуцент Ахмед Бояджиоглу и унгарският режисьор Исти Мадарас. 

Според Карамитев още първото заглавие в програмата, с което се откри фестивалът, „Все още има утре“ на режисьорката Паола Кортелези, която изпълнява и главната роля, е показало, че в киното е важна както драмата, така и забавлението. В него има намигване към неореализма, защото е черно-бял. Историята показва истинска драма с проблеми с домашно насилие, но по един много приятен и динамичен начин, посочи той. 

Карамитев намира за много добри и двата филма с

За първи път в историята замъкът Балморал, който се намира в Шотландия, отвори врати за посетители, предаде ДПА.  

Британският крал Чарлз Трети отваря вратите на двореца за обществеността. Хората могат да се запознаят отблизо с живота на кралското семейство в Хайлендс (Северошотландската планинска земя).

Посетителите могат да направят обиколка с екскурзовод на няколко стаи в замъка, където монарси от времената на кралица Виктория насам са имали възможност да си почиват сред местната шотландска атмосфера.

„Това е великолепно място, мисля, че кралят иска хората да го видят. Бяхме помолени да го подготвим и ние го направихме“, каза Джеймс Хамилтън Годард, управител в имението Балморал. „Посетителите, които имат билет, си тръгват, след като са видели ваканционния дом на кралското семейство, точно такъв, какъвто е - много уютен“, допълни той.

Чарлз

Съдия в щата Ню Мексико прекрати наказателния процес срещу Алек Болдуин за непредумишлено убийство на снимачната площадка на филма "Ръжда" заради укриване на доказателства, но това не се отнася за гражданските дела срещу него, предаде Асошиейтед прес. 

Адвокатите на Алек Болдуин се позоваха на процесуална грешка, тъй като полицията и прокуратурата не са им предоставили достъп до доказателства по делото. Съдия Мери Марлоу Съмър осъди поведението на прокуратурата като "граничещо с недобросъвестност" и сне обвиненията в непредумишлено убийство срещу актьора и продуцент. Тя каза, че не може да бъде заведено дело отново.  

Болдуин изпълнява главна роля и е съпродуцент на филма "Ръжда". Той насочва пистолет към операторката Халина Хъчинс по време на репетиция на снимачната площадка край Санта Фе през октомври 2021 г. Пистолетът гръмва и я убива, като ранява режисьо

Това каза д-р Вихрен Митев от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“ по време на откриването на фотоизложбата „Гласове на природата“ днес.

Експозицията бе представена в столичната градина „Кристал“ и показва истории на най-засегнатите територии от климатичните промени.

По думите на д-р Вихрен Митев, изложбата „Гласовете на природата“ е озаглавена по този начин, защото тя „говори през хора, които са силно уязвими от промените в природата“.

Идеята на проекта е темата за екологията и промените в климата да влезе в по-широката общественост, каза още той.

Д-р Вихрен Митев обясни, че изложбата проследява сюжетна линия – от величието и уникалността на природата към използването от човека и вредите, които той нанася. В експозицията са подредени снимки, истории и проекти от участници от цял свят, добави той. За първи път е била представена пред 2019 година, а към момента пълните права се държат от фондацията, каза още той.

От 13 до 21 септември София ще бъде изпълнена с магията на уличното и кукленото изкуство на трупи от цял свят. Това съобщават от Столичния куклен театър по повод 13-ото издание на международния фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите“.

Официалното откриване в салона на ул. „Гурко“ е със спектакъла „Чайка“ на белгийската компания Belova Iacobelli.

В рамките на фестивала, в зала „Райко Алексиев“ 125, ще бъде представена и изложбата на сценографа – проф. Майа Петрова и нейните ученици, които подбраха най-впечатляващите експонати от цялостното си творчество. Експозицията ще бъде достъпна от 4 до 20 септември и е съвместен проект със Съюза на българските художници.

Предстоят и няколко премиери, една от които е най-новият спектакъл н

Секцията Eastern Promises (Източни обещания) на Международния кинофестивал в Карлови Вари, която се фокусира върху филми, по които още се работи или са в процес на разработване, присъди наградите си, съобщи "Холивуд рипортър". 

Международният кинофестивал в Карлови Вари запълва празнината между талантливите режисьори и техните потенциални партньори с този индустриалният сегмент. Той е отворен към продуценти и режисьори от Централна и Източна Европа, Балканите, бившия СССР, Близкия изток, Северна Африка.

През тази година 39 проекта се състезаваха за финансиране с общ награден фонд от 110 хил. евро в три платформи - Works in Progress, Works in Development - Feature Launch и First Cut+. 

Сред победителите в секцията Works in Progress през тази година са чешко-словашки проект на режисьорката Барбора Халупова с награда от 5 хил. евро, проект на турския реж

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

От 17 септември Националният политехнически музей (НПТМ) ще бъде домакин на новата фотографска изложба „София, уловена във времето“. Тя е създадена от Елина Нинова – фотограф и журналист и представя някои от най-емблематичните здания на София, построени през вековете и оцелели до наши дни, съобщиха от екипа на музея.

В експозицията са включени предимно снимки на обществени, търговски и жилищни сгради, построени в периода след Освобождението, когато има значителен растеж в строителната индустрия и столицата бързо придобива модерен европейски вид. Не са пропуснати и архитектурни паметници от предходни епохи, като раннохристиянската базилика "Св. София", дала името на града и др.

Работата на Елина Нинова подчертава разнообразието от архитектурни стилове, представени в града. Особен интерес предизвикват изображенията на обектите, съчетаващи европейските с

Документалният филм „Ваклуш“ на режисьора Николай Василев е отличен от световния филмов фестивал в Кан Remember the future със статуетка „Златна светулка“ в категорията „Най-добър филм за социална справедливост” (Best Social Justice feature film).

Целта на фестивала Remember the future е да открие, отличи и осигури повече видимост и признание в цял свят на ново поколение талантливи режисьори, разказва Николай Василев .

Филмите, избрани от журито, за селекцията „Най-доброто от бъдещето“, се представят на публиката на месечни прожекции в Cineum Cannes. Зрителите гласуват за любимите си филми, които най-добре представят бъдещата вълна на киното и новите идеи. През годините във фестивала Remember the future са участвали световноизвестни знаменитости като Робърт Кен

На въпроса по какъв начин инициативата подпомага обществото на хората с увреден слух той посочи, че в тази общност не се говори в дълбочина по темата за климатичните промени, затова тяхната общност има затруднение в комуникирането с останалите общности. Информацията стига до тях по определени канали като силно синтезирана и профилирана, допълни той. Д-р Митев отбеляза, че ще се радва, ако и самата общност работи с фондацията в дългосрочен план и сама изяви свои желания за следващи дейности.

„Благодарение на Столична община и хората, които ни насочиха да направим този проект, ние имаме шанс да работим сега за първи път с тази общност. Това е възможност за нас наистина да ги опознаем и да разберем какво мислят по темата, както и какво можем ние да подобрим при преподаването на материали и знания по темата“, посочи д-р Вихрен Митев.

Той каза още, че мисията на фондацията е по креативни начини да предаде научното познание за състоянието на климата и на глобалното затопляне до възможно най-широк кръг от хора.

Според данните, предоставени от изложените презентации от проекта „Гласовете на природата“, през април тази година е била отчетeна единадесетата поредна година с рекордно горещи месеци.

Според данните, посочени в докладите на експертите и учени от ООН и Парижкото споразумение, 2024 година може да бъде първата, в която затоплянето ще надмине границата от 1.5 градуса по Целзий.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“. ...
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Инсталация, пресъздаваща разпада на обществото, ще бъде позиционирана в „Квадрат 500“. Автор на произведението „Фрагментация“ е Драгомир Костадинов – ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
Тикер в 20:00 ч.
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в ...
Начало Тонът на времето
4625
Тонът на времето

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев

Експозицията бе представена в столичната градина „Кристал“ и показва истории на най-засегнатите територии от климатичните промени.По думите на д-р Вихрен Митев, изложбата „Гласовете на природата“ е озаглавена по този начин, защото тя „говори през хора, които са силно уязвими от промените в природата“.

| 19 Август 2024, 20:02 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза  Вихрен Митев
С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев
Снимка © Владимир Шоков / БТА

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух.

Това каза д-р Вихрен Митев от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“ по време на откриването на фотоизложбата „Гласове на природата“ днес.

Българско-украинската продукция „Краят на реката“, която е единствената родна лента в конкурсната програма на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост“, е един много изстрадан филм.

Това сподели след премиерата на заглавието режисьорът Васил Барков. Това е неговият пълнометражен дебют, след заснемането на няколко документални и късометражни филма. Завършил е НАТФИЗ „Кр. Сарафов“ при Владислав Икономов.

Вилково, където се развива действието във филма, е близо до родното село на режисьора. Историята е базирана на действителни събития и разказва за българин, който отива в Украйна и намира мечтания живот.

От малък съм впечатлен от този край и неговите жители, които са руснаци, прогонени от царския режим. Те се наричат липовани и имат специфична култура, разказа Барков.

Преди години той участва в заснемането на доку

„Мистерията на българските гласове“ записва песен с мултиинструменталиста Джейкъб Колиър в София, веднага след общия им концерт в зала 1 на НДК, съобщават организаторите.

Шесткратният носител на „Грами“ идва за концерт със световноизвестния български хор на 11 юли. На сцената ще бъдат още маестро Георги Андреев и Quarto Quartet. 

Авторската композиция на Колиър – All around you, ще бъде включена в предстоящата delux версия на новия му албум, а българската публика ще я чуе за първи път в съвместно изпълнение по време на концерта. 

29-годишният мултиинструменталист, композитор и продуцент, чийто покровител и ментор е Куинси Джоунс, а сред музикантите, с които работи и са негови фенове, са световни звезди като Хърби Хенкон, Coldplay и Ханс Цимер.

Международният филмов фестивал „Любовта е лудост“ тази година е изключително силен с това, че ни представя много различни автори. Това издание е още по-добро от миналогодишното, каза режисьорът Момчил Карамитев, който е председател на журито на форума.

Заедно с него филмите от конкурса оценяват турският режисьор и продуцент Ахмед Бояджиоглу и унгарският режисьор Исти Мадарас. 

Според Карамитев още първото заглавие в програмата, с което се откри фестивалът, „Все още има утре“ на режисьорката Паола Кортелези, която изпълнява и главната роля, е показало, че в киното е важна както драмата, така и забавлението. В него има намигване към неореализма, защото е черно-бял. Историята показва истинска драма с проблеми с домашно насилие, но по един много приятен и динамичен начин, посочи той. 

Карамитев намира за много добри и двата филма с

За първи път в историята замъкът Балморал, който се намира в Шотландия, отвори врати за посетители, предаде ДПА.  

Британският крал Чарлз Трети отваря вратите на двореца за обществеността. Хората могат да се запознаят отблизо с живота на кралското семейство в Хайлендс (Северошотландската планинска земя).

Посетителите могат да направят обиколка с екскурзовод на няколко стаи в замъка, където монарси от времената на кралица Виктория насам са имали възможност да си почиват сред местната шотландска атмосфера.

„Това е великолепно място, мисля, че кралят иска хората да го видят. Бяхме помолени да го подготвим и ние го направихме“, каза Джеймс Хамилтън Годард, управител в имението Балморал. „Посетителите, които имат билет, си тръгват, след като са видели ваканционния дом на кралското семейство, точно такъв, какъвто е - много уютен“, допълни той.

Чарлз

Съдия в щата Ню Мексико прекрати наказателния процес срещу Алек Болдуин за непредумишлено убийство на снимачната площадка на филма "Ръжда" заради укриване на доказателства, но това не се отнася за гражданските дела срещу него, предаде Асошиейтед прес. 

Адвокатите на Алек Болдуин се позоваха на процесуална грешка, тъй като полицията и прокуратурата не са им предоставили достъп до доказателства по делото. Съдия Мери Марлоу Съмър осъди поведението на прокуратурата като "граничещо с недобросъвестност" и сне обвиненията в непредумишлено убийство срещу актьора и продуцент. Тя каза, че не може да бъде заведено дело отново.  

Болдуин изпълнява главна роля и е съпродуцент на филма "Ръжда". Той насочва пистолет към операторката Халина Хъчинс по време на репетиция на снимачната площадка край Санта Фе през октомври 2021 г. Пистолетът гръмва и я убива, като ранява режисьо

Експозицията бе представена в столичната градина „Кристал“ и показва истории на най-засегнатите територии от климатичните промени.

По думите на д-р Вихрен Митев, изложбата „Гласовете на природата“ е озаглавена по този начин, защото тя „говори през хора, които са силно уязвими от промените в природата“.

От 13 до 21 септември София ще бъде изпълнена с магията на уличното и кукленото изкуство на трупи от цял свят. Това съобщават от Столичния куклен театър по повод 13-ото издание на международния фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите“.

Официалното откриване в салона на ул. „Гурко“ е със спектакъла „Чайка“ на белгийската компания Belova Iacobelli.

В рамките на фестивала, в зала „Райко Алексиев“ 125, ще бъде представена и изложбата на сценографа – проф. Майа Петрова и нейните ученици, които подбраха най-впечатляващите експонати от цялостното си творчество. Експозицията ще бъде достъпна от 4 до 20 септември и е съвместен проект със Съюза на българските художници.

Предстоят и няколко премиери, една от които е най-новият спектакъл н

Секцията Eastern Promises (Източни обещания) на Международния кинофестивал в Карлови Вари, която се фокусира върху филми, по които още се работи или са в процес на разработване, присъди наградите си, съобщи "Холивуд рипортър". 

Международният кинофестивал в Карлови Вари запълва празнината между талантливите режисьори и техните потенциални партньори с този индустриалният сегмент. Той е отворен към продуценти и режисьори от Централна и Източна Европа, Балканите, бившия СССР, Близкия изток, Северна Африка.

През тази година 39 проекта се състезаваха за финансиране с общ награден фонд от 110 хил. евро в три платформи - Works in Progress, Works in Development - Feature Launch и First Cut+. 

Сред победителите в секцията Works in Progress през тази година са чешко-словашки проект на режисьорката Барбора Халупова с награда от 5 хил. евро, проект на турския реж

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

От 17 септември Националният политехнически музей (НПТМ) ще бъде домакин на новата фотографска изложба „София, уловена във времето“. Тя е създадена от Елина Нинова – фотограф и журналист и представя някои от най-емблематичните здания на София, построени през вековете и оцелели до наши дни, съобщиха от екипа на музея.

В експозицията са включени предимно снимки на обществени, търговски и жилищни сгради, построени в периода след Освобождението, когато има значителен растеж в строителната индустрия и столицата бързо придобива модерен европейски вид. Не са пропуснати и архитектурни паметници от предходни епохи, като раннохристиянската базилика "Св. София", дала името на града и др.

Работата на Елина Нинова подчертава разнообразието от архитектурни стилове, представени в града. Особен интерес предизвикват изображенията на обектите, съчетаващи европейските с

Документалният филм „Ваклуш“ на режисьора Николай Василев е отличен от световния филмов фестивал в Кан Remember the future със статуетка „Златна светулка“ в категорията „Най-добър филм за социална справедливост” (Best Social Justice feature film).

Целта на фестивала Remember the future е да открие, отличи и осигури повече видимост и признание в цял свят на ново поколение талантливи режисьори, разказва Николай Василев .

Филмите, избрани от журито, за селекцията „Най-доброто от бъдещето“, се представят на публиката на месечни прожекции в Cineum Cannes. Зрителите гласуват за любимите си филми, които най-добре представят бъдещата вълна на киното и новите идеи. През годините във фестивала Remember the future са участвали световноизвестни знаменитости като Робърт Кен

Идеята на проекта е темата за екологията и промените в климата да влезе в по-широката общественост, каза още той.

Д-р Вихрен Митев обясни, че изложбата проследява сюжетна линия – от величието и уникалността на природата към използването от човека и вредите, които той нанася. В експозицията са подредени снимки, истории и проекти от участници от цял свят, добави той. За първи път е била представена пред 2019 година, а към момента пълните права се държат от фондацията, каза още той.

На въпроса по какъв начин инициативата подпомага обществото на хората с увреден слух той посочи, че в тази общност не се говори в дълбочина по темата за климатичните промени, затова тяхната общност има затруднение в комуникирането с останалите общности. Информацията стига до тях по определени канали като силно синтезирана и профилирана, допълни той. Д-р Митев отбеляза, че ще се радва, ако и самата общност работи с фондацията в дългосрочен план и сама изяви свои желания за следващи дейности.

„Благодарение на Столична община и хората, които ни насочиха да направим този проект, ние имаме шанс да работим сега за първи път с тази общност. Това е възможност за нас наистина да ги опознаем и да разберем какво мислят по темата, както и какво можем ние да подобрим при преподаването на материали и знания по темата“, посочи д-р Вихрен Митев.

Той каза още, че мисията на фондацията е по креативни начини да предаде научното познание за състоянието на климата и на глобалното затопляне до възможно най-широк кръг от хора.

Според данните, предоставени от изложените презентации от проекта „Гласовете на природата“, през април тази година е била отчетeна единадесетата поредна година с рекордно горещи месеци.

Според данните, посочени в докладите на експертите и учени от ООН и Парижкото споразумение, 2024 година може да бъде първата, в която затоплянето ще надмине границата от 1.5 градуса по Целзий.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Цветни аспекти
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.